Blog

Co warto zwiedzić w Europie?

Być może przyroda Starego Kontynentu może się wydawać dla wielu nudna, przynajmniej jeżeli porównywać Europę z Ameryką Południową, to jednak nie można na pewno powiedzieć, że europejskie miasta są w jakiś sposób gorsze od takich miast, które są umiejscowione na innych kontynentach. Choć i z tą przyrodą wcale nie jest tak, że przykładowo europejskie góry są mniej atrakcyjne – różne są gusta. Warto jednak pomyśleć w takim razie co tak naprawdę warto zwiedzić. Przede wszystkim skupmy się na miastach. Na początek oczywiście Polska… Bardzo dobrym miejscem do zwiedzenia jest Kraków, Gdańsk, lecz również choćby Kazimierz Dolny.

Warto przejechać się w Tatry i morze. Ogólnie w naszym kraju nie brakuje ciekawych miejsc. Dla zwolenników wyjazdów zagranicznych na pewno można polecić wycieczki last minute do Pragi. Należy napisać otwarcie, iż Praga jest przepięknym miastem – wartym przynajmniej trzech dni intensywnego zwiedzenia. Warto jednak postarać się pozostać w stolicy Czech trochę dłużej, aby mieć okazję chłonąć atmosferę miasta. Jeżeli wziąć pod uwagę trochę krótsze wycieczki, bardzo interesującym miejscem może być Czeski Krumlov. Pewnie niezbyt wielu mieszkańców Polski zna tę miejscowość – bez dwóch zdań jedno z najbardziej magicznych miast w Europie.

Na większą uwagę zasługują również niemieckie miasta. Zatem choćby Berlin – zlokalizowany niedaleko polskiej granicy. Berlin to teraz duża metropolia, w końcu to stolica RFN. Jednakże w porównaniu do na przykład Frankfurtu, Berlin nie wygląda wcale na bardzo bogate miasto – przynajmniej jeżeli brać w rachubę niemieckie realia. Rewelacyjnym miejscem na organizację wycieczki jest także Amsterdam – w szczególności stolica Holandii powinna podobać się młodym osobom. Takowych miast oraz miasteczek można wymienić naprawdę dużo. To pokazuje, że nie ma dużo bardziej zróżnicowanego kontynentu, niż Europa. To pewnik.

Previous article
Co możemy robić ciekawego w długi weekend?
Next article
Jak możemy udanie spędzić rocznicę własnego ślubu?
About the author