Blog

Skarby Danii

Północna Europa w większości przypadków jest dość niedoceniana przez turystów z wielu państw, co widoczne jest także i w Polsce. Na pierwszy rzut oka nie znajdziemy tam raczej wielu interesujących atrakcji, natomiast sama dość chłodna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Takie podejście stanowi jednak poważny błąd, gdyż same tylko kraje skandynawskie mają do zaoferowania tak dużo ciekawych rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś odpowiedniego.
Świetnym przykładem jest tutaj Dania, niezbyt duży kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, przez co sama jej kultura mocno związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o bardzo długiej historii, zatem sama tylko jego stolica – Kopenhaga – skrywa w sobie sporo wspaniałych zabytków oraz pozostałych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest zatem świetnym dowodem na to, że północna Europa także jest ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Dodatkowo nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, zatem za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – jak najbardziej warto!

Previous article
Watykan wspaniałym celem podróży
Next article
Odkryj turystykę i zwiedzaj świat!
About the author