Blog

Co możemy robić ciekawego w długi weekend?

Długie weekendy to fantastyczne rozwiązanie – przecież jeśli umiejętnie podejdziemy do tego tematu, wysoce prawdopodobne, iż będziemy mieli przykładowo 5 dni wolnego. Oczywiście zbyt długie weekendy nie są zbyt dobre, nie mogą być także być zbyt – ciągle jesteśmy krajem na dorobku, lecz bez dwóch zdań wolne każdemu pracownikowi się należy. Jednakże nikt nie powiedział, że trzeba koniecznie siedzieć w weekend w swoim mieszkaniu, ogródku albo na działce. To takie typowe… Dużo lepszym pomysłem jest wycieczka za granicę. Chociażby wycieczka do Budapesztu, Wiednia bądź Madrytu.

Każdego roku, szczególnie wycieczki last minute, są w okresie weekendowym sprzedawane szybciej jak świeże pieczywo. To bardzo dobrze, przecież poznawanie innych państw, kultur, jedzenia, etc. jest niezmiernie ciekawe, lecz również rozwijające nas. Na wycieczkę możemy pojechać samemu, ewentualnie z grupą bliskich, ale również z biurem podróży. Z pewnością ta druga opcja jest tańsza. Przecież jeżeli chcemy spędzić długi weekend w Neapolu – przykładowo, sam transport to niemały koszt. Chociaż to akurat nie reguła. Można powiedzieć, że obie opcje mają wiele atutów.

Dla osób, które wolą pojechać samochodem, a na dodatek nie mają za dużo czasu oraz pieniędzy, można polecić poznawanie Polski. Przecież chociażby Sandomierz to miejsce, gdzie możemy bardzo miło spędzić weekend. Ciekawe są także zamki, które pokazują burzliwą historię Polski. Dla osób, które raczej nie przepadają za tłumami, kategorycznie odradzić można pobyt w Zakopanem. Zakopane to bardzo popularny kurort wakacyjny, ale kiedy jest długi weekend, zimowa stolica Polski jest oblężona przez turystów – w szczególności warszawiaków.

Previous article
Poznawanie piękna Włoch z biurem podróży
Next article
Co warto zwiedzić w Europie?
About the author